Националите по футбол до 15 години записаха втора разгромна победа на турнира в Естония

националите футбол години записаха втора разгромна победа турнира естония
Снимка: БФС
16:44, 21.08.2022
Чете се за: 02:45 мин.

Националният отбор на България по футбол за юноши до 15 години отново показа великолепен футбол и безпроблемно разгроми с 4:0 домакина на международния турнир под егидата на УЕФА Естония.

Както и в първия си мач от надпреварата (8:1 над Молдова) „лъвчетата“ бяха неудържими за отбраната на съперника, а в герой за нашия тим се превърна централният нападател Димитър Мрънков, реализирал хеттрик.

Още от началото на двубоя си проличаха по-добрите колективни и индивидуални качества на българския тим и положенията пред естонската врата се заредиха едно след друго. В 27-мата минута Мартин Николов получи червен картон, но според регламента на турнира напусна терена само за 8 минути, след което се завърна в игра. Малко след това Мрънков откри резултата след центриране от ляво и изстрел с глава. В 40-ата минута родната „деветка“ покачи на 2:0 след асистенция на Стивън Жерард, а веднага след подновяването на играта Мрънков реализира и третото си попадение след хубав пробив на Кристиян Горянов по десния фланг и точен завършващ пас към тарана в българската атака. Самият Горянов оформи крайния резултат в 51-вата минута, след като се пребори за топката пред наказателното поле на Естония и с техничен изстрел от дистанция преодоля вратаря.

Последният двубой на възпитаниците на Калоян Георгиев от турнира е на 23 август от 12:00 ч. срещу Литва.

Съставът на България: 12. Георги Кузов (41 – 1. Пламен Пенев), 2. Радослав Караманов (46 – 14. Калоян Стоянов), 5. Симеон Турлаков, 3. Иван Андонов (46 – 11. Димитър Урумов), 6. Калоян Божков (46 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (46 – 20. Радослав Палов), 8. Радостин Стоилов, 9. Димитър Мрънков (50 – 16. Цветомир Траянов), 10. Кристиян Горянов, 13. Мартин Николов (41 – 4. Мартин Портарски), 15. Георги Стефчов (41 – 18. Валентино Върбанов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Пакистанският медиен надзор забрани излъчването на живо на речите на бившия премиер Хан