Раздадоха наградите "Оскар" на бляскава церемония в Долби Тиътър в Холивуд.
След 14 номинации Пол Томас Андерсън най-накрая спечели отличието за режисура за "Битка след битка". Филмът е големият победител с общо шест статуетки, включително за най-добър филм. "Битка след битка" беше на второ място по номинации след "Грешници", който получи рекордните 16. Очаквано Джеси Бъкли беше отличена за най-добра актриса за ролята си в "Хамнет". Тя е и първата ирландска актриса с награда "Оскар".
Най-добър актьор стана Майкъл Би Джордан за ролята си в "Грешници". Той грабна статуетката, въпреки че за фаворит в категорията беше сочен и Тимъти Шаламе за участието си във "Върховния Марти".
Първа награда "Оскар" и за Норвегия за "Сантиментална стойност" в категорията за чуждоезичен филм.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Срещата Тръмп - Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг