Наоми Осака напусна Australian Open

Наоми Осака
13:00, 21.01.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Защитаващата титлата си Наоми Осака отпада от Откритото първенство на Австралия след поражение от американката Аманда Анисимова.

24-годишната японка отстъпи в третия кръг с 4-6, 6-3, 7-6 (10-5) в Мелбърн Парк. Наоми Осака не успя да реализира два мачболи при резултат 5:4 в своя полза в третия сет.

Американката заложи на традиционната си агресивна игра, като завърши срещата с 46 печеливши удара срещу 44 непредизвикани грешки, докато Осака бе далеч по-неточна и записа 21 уинъра и 45 грешки.

Непоставената Аманда Анисимова ще играе с австралийката Ашли Барти на осминафиналите на първия за годината турнир от Големия шлем. Барти все още не е загубила сет тази седмица, след като постигна победа в третия кръг с 6-2, 6-3 над италианката Камила Джорджи.