Наполи победи Лече с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Шампионите записаха втора поредна шампионатана победа.
Гостите откриха резултата на стадион "Вия дел Маре" в Лече в 16-ата минута. Лео Йостигард засече с глава центриране от пряк свободен удар на Пьотр Желински.
След почивката възпитаниците на Руди Гарсия продължиха да бележат. Виктор Осимен се разписа с глава, след като засече центриране в наказателното поле на Хвича Кварацхелия.
Габриел Стрефеца можеше да намали изоставането на домакините, но попадението му бе отменено.
В края на двубоя неаполитанци затвърдиха успеха си с нови два гола на своите резерви. Джанлука Гаетано направи преднината класическа преди Матео Политано да оформи крайния резултат от дузпа, след нарушение на Илбер Рамадани.
Наполи се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Лече се смъкна до 7-ото място в подреждането с 11 пункта.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok