Наполи безпроблемно спечели гостуването си на Лече

18:01, 30.09.2023
Наполи

Наполи победи Лече с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Шампионите записаха втора поредна шампионатана победа.

Гостите откриха резултата на стадион "Вия дел Маре" в Лече в 16-ата минута. Лео Йостигард засече с глава центриране от пряк свободен удар на Пьотр Желински.

След почивката възпитаниците на Руди Гарсия продължиха да бележат. Виктор Осимен се разписа с глава, след като засече центриране в наказателното поле на Хвича Кварацхелия.

Габриел Стрефеца можеше да намали изоставането на домакините, но попадението му бе отменено.

В края на двубоя неаполитанци затвърдиха успеха си с нови два гола на своите резерви. Джанлука Гаетано направи преднината класическа преди Матео Политано да оформи крайния резултат от дузпа, след нарушение на Илбер Рамадани.

Наполи се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 14 точки. Лече се смъкна до 7-ото място в подреждането с 11 пункта.

Шпиони в расо: Подслушвани ли са миряни в Руската църква
Протестиращи пред енергийния министър: Териториалните планове са краят на нашата работа