Наполи изпусна златен шанс да оглави Серия "А"

наполи изпусна златен шанс оглави серия
23:21, 21.02.2022

Отборът на Наполи завърши наравно 1:1 при визитата си на Каляри в двубой от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Въпреки че бяха считани са сигурни фаворити в срещата на "Сардиния Арена", неаполитанци трудно се добраха до точката и изпуснаха добра възможност да изместят в класирането лидера Милан.

След нулево първо полувреме, домакините откриха резултата в 58-ата минута чрез атакуващия халф Гастон Перейро, който с коварен изстрел по диагонала от далечна дистанция не остави шансове на вратаря Давид Оспина да се намеси.

Наполи се спаси от изненадващо поражение в 87-ата минута, когато нападателят Виктор Осимен се разписа с глава след прецизно центриране по левия фланг на Марио Руи.

В класирането тимът от Неапол остава на третото място с актив от 54 точки, колкото има вторият Интер, но шампионите са с по-добра голова разлика и с мач по-малко. На върха е Милан с 56 точки.

Още четирима българи се класираха за 1/4-финалите на Купа "Странджа"
Великобритания премахва задължителната изолация след положителен тест за COVID-19