Наполи отново се изравни с лидера Милан след победа над Аталанта в Бергамо

наполи отново изравни лидера милан победа аталанта бергамо
18:07, 03.04.2022

Отборът на Наполи постигна победа с 3:1 при гостуването си на Аталанта в двубой от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

Резултатът на стадиона в Бергамо бе открит в 14-ата минута от "партенопеите", като точен бе Лоренцо Инсиние от дузпа, отсъдена за нарушение на стража на домакините Хуан Мусо срещу Дрис Мертенс.

Гостите от Неапол удвоиха преднината си в 37-ата минута, когато голмайсторът Инсиние центрира от фаул в наказателното поле на Аталанта, а Матео Политано стреля от движение с воле и прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Домакините намалиха изоставането си в 58-ата минута чрез Мартен де Роон, който засече с глава центриране отдясно на Алексей Миранчук.

Крайното 3:1 в полза на Наполи оформи резервата Елиф Елмас. Северномакедонецът получи топката отляво в наказателното поле на "бергамаските" и с удар по земя се разписа във вратата на Мусо.

Така съставът на Лучано Спалети събра актив от 66 точки и се изравни с лидера Милан, но "росонерите" са с мач по-малко.

Председателят на КЕВР: До 1 юли няма да поскъпва токът за домакинствата, оптимист съм за енергийната криза