Нефтохимик 2010 и Монтана записаха победи в НВЛ

Двата тима надиграха съответно с 3:1 гейма у дома Черно море и с 3:0 гейма като гост Добруджа 07 в срещи от 7-ия кръг на първенството

нефтохимик 2010 монтана записаха победи нвл
21:57, 16.12.2023
Чете се за: 02:27 мин.

Нефтохимик 2010 Бургас победи с 3:1 (25:16, 25:14, 24:26, 25:13) гейма като домакин състава на Черно море в мач от 10-ия кръг на Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете.

Бургазлии доминираха напълно в първите два гейма от двубоя, но "моряците" намериха сили да измъкнат равностойния трети сет. Това обаче по никакъв начин не повлия на момчетата на Атанас Петров, които в хода на срещата имаха сериозно превъзходство в атака и на блокада и логично спечелиха четвъртата част с 25:13, с което сложиха и точка на спора в сблъсъка.

Най-резултатен за успеха стана завърналият се след близо месец отсъствие заради мускулно разтежение Бранимир Грозданов с 20 точки, а Мурад Хан добави още 16.

За варненци с 11 точки завърши опитният Мирослав Градинаров, а завърналият се в клуба преди броени дни Виктор Юосифов приключи със 7 пункта при повторния си дебют за Черно море.

Нефтохимик 2010 Бургас заема 6-ото място в подреждането към този момент с баланс 5-2, докато "моряците" са 10-и с актив от три успеха и седем поражения.

В друга среща от кръга Монтана се наложи с 3:0 (28:26, 25:22, 25:12) при гостуването си срещу Добруджа 07.

Решителен за развитието на двубоя се оказа откриващия гейм, който волейболистите на Даниел Пеев спечелиха с 28:26, а във втория те спечелиха с 25:22, след като доминираха през по-голямата част от времето.

Третият сет пък стартира със серия от 11:1 в полза на гостите, което предопредели техния успех с 25:12 и тяхната седма победа през кампанията.

Най-резултатен за Монтана бе Кристиян Валчак с 14 точки (1 блокада), а са съперника Николай Иванов завърши също с 14 точки (2 аса).