ВК Нефтохимик 2010
Снимка: neftochimicvolley.com
22:13, 11.02.2024
Чете се за: 02:25 мин.

ВК Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 26:24) в зала „Младост“ в Бургас в двубой от 16-ия кръг на волейболното първенство на България.

Това е и пети успех в пети мач за играчите на старши треньора Мартин Стоев. Топреализатори на срещата станаха централният блокировач на бургазлии Красимир Георгиев и сръбският диагонал на "червените" Страхиня Бързакович с по 20 точки.

В първите два гейма доминацията на Нефтохимик беше пълна. В първата част те установиха контрол върху събитията в полето с 18:14 и 21:16, а във втората – с 13:6, а впоследствие и с 21:12.

Третият гейм в зала "Младост“ отново бе белязан от синдрома на Нефтохимик в тази част от мачовете, който си пролича срещу Пирин (Разлог), Раковски (Севлиево) и Берое – гостите поведоха с 8:3. Все пак тимът показа характер и постепенно започна да топи разликата, като от 11:14 успя да изравни 14:14.

"Армейците“ обаче стигнаха до геймбол – 24:22, като в игра влезе Иван Станев. Бургазлии стигнаха до 23:24, но Хорхе Гарсия успя да измъкне гейма за ЦСКА с блокаут.

В четвъртата част нещата тръгнаха точка за точка, като домакините съумяха да вземат лек аванс. ЦСКА обаче изравни за 14:14. В гонитбата „червените“ от София се добраха до геймбол с надеждата да закарат срещата в тайбрек, но играчите на Мартин Стоев осъществиха обрат от 23:24 до 26:24, за да останат непобедени в първенството за календарната 2024 година и да запишат в актива си 12-а победа в първенството.

Бургазлии са на трето място в класирането в Суперлигата с актив от 37 точки. ЦСКА е на четвърта позиция до момента с 29 точки.

В другите неделни мачове от кръга Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) у дома срещу Добруджа 07, докато Берое 2016 спечели срещу домакина Раковски-1964 с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:16).