Нефтохимик 2010 надигра подмладения Хебър като гост в НВЛ

21:35, 08.12.2023
Чете се за: 01:47 мин.
нефтохимик 2010 удари подмладения хебър гост нвл
Снимка: startphoto.bg

Волейболният шампион при мъжете Нефтохимик 2010 Бургас надигра с 3:0 (25:20, 25:14, 25:10) гейма като гост състава на Хебър Пазарджик в среща от 9-ия кръг на Националната волейболна лига (НВЛ).

Двубоят в зала "Васил Левски" очаквано премина под диктовката на бургазлии, които имаха срещу себе си един коренно променен състав на "тигрите", съставен от волейболисти, родени между 2005-а и 2009-а година и начело с треньорите Никола Димитров и Илиян Божков.

Въпреки всички проблеми около клуба младите състезатели в тима на Хебър опитаха да окажат някаква съпротива на далеч по-опитните си съперници и дори бяха равностойни на гостите в откриващия гейм, но след това момчетата на Атанас Петров взеха контрола върху мача и закономерно стигнаха до четвъртия си успех през кампанията в първенството.

Наскоро привлеченият от състава от Пазарджик Розалин Пенчев стана най-резултатен за победителите с 14 точки, докато за домакините Ивайло Петров и Иван Сарафов завършиха съответно с по 9 и 7 пункта.

В подреждането Нефтохимик 2010 Бургас е на 6-ото място с баланс 4-2, докато Хебър Пазарджик е 3-и с актив от 5 победи и 2 поражения.

Никола Минчев: Няма да има отстъпление за промените в Конституцията
Русия определи като "дискриминационни" условията за участие на местните и белоруските спортисти на ЛОИ Париж 2024