Нефтохимик удължи победната си серия при Мартин Стоев, Пирин Разлог се справи с Раковски 1964

20:38, 02.02.2024
нефтохимик удължи победната серия мартин стоев пирин разлог справи раковски 1964
Снимка: НВЛ

Отборът на Нефтохмик 2010 Бургас постигна третата си поредна победа под ръководството на новия си наставник Мартин Стоев, след като в среща от 14-ия кръг на Националната волейболна лига (НВЛ) надигра с 3:0 (25:13, 25:15, 25:13) гейма у дома Добруджа 07.

Бургазлии имаха пълен контрол върху срещата в своята зала "Младост", като само в една от трите изиграни част позволиха на своя съперник да достигне до котата от 15 точки.

Най-резултатен за успеха стана Розалин Пенчев със своите 15 пункта, 9 добави Венцислав Рагин, а с по 7 приключиха Бранимир Грозданов и Иван Раич.

От другата страна за гостите от Добрич естонският диагонал Маркус Уусури завърши с 10 точки.

В подреждането Нефтохимик временно се изкачи до второто място в подреждането с баланс 10-4, докато Добруджа 07 остава на предпоследната 11-а позиция с показатели 3-11.

Малко по-рано в рамките на днешния ден пък Пирин Разлог нямаше проблеми при домакинството си на последния в класирането Раковски 1964 Севлиево и го победи с 3:0 (25:19, 25:10, 25:18) гейма.

За разложани Радослав Попов наниза 14 точки, а за гостите Боян Христов се отчете с 11.

След този успех Пирин Разлог е на 7-ото място с баланс 5-9, а съставът от Севлиево остава на дъното с показатели 1-13.

Земеделците и властта ще се опитат да постигнат консенсус на среща в неделя
Гледайте ексклузивно тази вечер: Марина Овсянникова пред БНТ във филма "Другата Русия"