Никола Цолов дебютира с подиум в шампионата Еврокупа - 3

никола цолов дебютира подиум шампионата еврокупа
11:00, 24.09.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Българският пилот Никола Цолов завърши втори в първото си състезание в шампионата Еврокупа - 3, като той дебютира за GRS в петия кръг от сезона. Никола спечели първата квалификация и стартира първи, но загуби лидерството на влизането в първия завой, като в първата обиколка потъна до 4-ото място.

След това обаче Никола започна да притиска лидерите и излезе трети, след като лидерът в класирането след първите четири кръга Масон излетя от трасето в четвъртата обиколка.

В следващите няколко обиколки Цолов преследваше втория Хавиер Сагрера, като испанецът позволи на лидера Франческо Браски да се откъсне напред. Никола беше наказан с 1 секунда допълнително време заради неспазване ограниченията на трасето.

В 15 обиколка българинът излезе втори, след като Сагрера допусна грешка и се върна в състезанието на третото място. Оттук до финала Цолов се откъсна на над 3 секунди пред Сагрера и до финала се доближи на 2,9 от Браски, който спечели.

Никола Цолов взе 21 точки, които го наредиха на 10-о място в общото класиране, след като българинът спечели квалификацията, завърши втори и записа най-бързата обиколка.

Днес програмата на петия кръг в Еврокъп-3 на „Херес” продължава с още една квалификация и второто състезание.

Владимир Зографски запази първото място във веригата Гран при
Арабаджиев: Това в момента е единствената алтернатива да имаме редовно правителство