Това е най-доброто класиране на българин в историята на картинг спорта у нас.

10:23, 05.08.2020
Чете се за: 00:28 мин.
Мотоциклетизъм
никола цолов остана европейското картинг испания

Младата надежда на българския моторен спорт Никола Цолов завърши на чудесното 8-мо място в първия кръг от Европейския Шампионат по картинг, на пистата „Зуера“, край Сарагоса.

Никола започна състезанието с 4-та позиция в квалификацията от 64 пилота.

В последвалите квалификационни маншове, Цолов бе винаги в челните позиции, завършвайки съответно – 1-и, 4-и, 5-и, 8-и, но за съжаление, късметът не беше на негова страна в предпоследния манш, където след удар с друг пилот, българинът не успя да завърши.

Това доведе до 15-та стартова позиция във финаланото каране, където след изключителна битка с останалите пилоти, Никола успя да спечели цели 7 позиции за 15-те обиколки на дългото 1.7 км трасе.

Сезонът за нашия пилот продължава със следващия кръг от Европейския шампионат на познатата за него писта в Сарно, Италия.

След кратка почивка, Цолов ще продължи подготовката си в Германия още тази седмица.