Първа среща в Белия дом между Доналд Тръмп и новия германски канцлер Фридрих Мерц. Визитата на германския лидер става в момент, в който ЕС води усилени преговори с Вашингтон за митата, наложени от Тръмп.
Противно на последните няколко срещи със световни лидери в Овалния кабинет, американският домакин посрещна топло Мерц и изрази увереност, че двамата могат да постигнат както търговско споразумение, така и напредък по въпроса за митата.
Сред основните теми в разговора ще бъде и войната в Украйна. В Овалния кабинет Тръмп изрази съмнение, че Русия и Украйна ще успеят да постигнат сделка за примирие, не изключи и да наложи допълнителни санкции на Москва.
Доналд Тръмп, президент на САЩ: "Надявам се, че ще успеем да постигнем сделка между Русия и Украйна в някакъв момент. Вярвам го, но ако не се случи, ако видя, че някой прекрачва границите, че Русия прекрачва границите, то тогава ще се изненадате колко твърд мога да бъда. Казват, че с Путин сме приятели. Не е вярно. Аз и Вие сме приятели. Искам да се случи най-доброто - за моята страна, за цялото човечество."
"Никога не се отказвайте от мечтите си": Михаела, Космосът и инвалидната количка
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган
От балкона в София до НАСА: Българката, сбъднала мечтата си да покори звездите
"Нова година - нова валута": Опитът на Португалия и Австрия по пътя към еврото
Откриха над 400 кг тютюн за наргиле без бандерол в складове под наем (СНИМКИ)
Българин почина в САЩ: Мъжът е бил в център за задържане на имигранти в Мичиган