Нюкасъл спря Манчестър Сити към върха във Висшата лига след луд мач на "Сент Джеймсис Парк"

20:19, 21.08.2022
Чете се за: 03:05 мин.

Отборите на Нюкасъл и Манчестър Сити завършиха при зрелищно равенство 3:3 в двубой от третия кръг на английската Висша лига.

Сити откри резултата на „Сейнт Джеймсис Парк“ в 5-ата минута. Бернардо Силва центрира по диагонал в пеналтерията на домакините, където непокритият Илкай Гюндоган овладя топката на границата на вратарското поле и с удар от ждроб се разписа в мрежата зад стража Ник Поуп.

“Свраките“ изравниха резултата в 28-ата минута, когато Сен-Максимен проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на шампионите, където Алминор в почти легнало положение намери топката с дясното си бедро и я продължи към долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Едерсон.

Нюкасъл направи пълен обрат в 39-ата минута. Асистентът за изравнителния гол Сен-Максимен подаде към Уилсън на границата на наказателното поле на гостите от Манчестър. 30-годишният нападател смени посоката си към точката за изпълнение на дузпа и с прецизен изстрел се разписа в левия ъгъл на Едерсон.

Десетина минути след началото на втората част юношата на Манчестър Сити Кийрън Трипиър попари бившия си тим, разписвайки се след брилянтно изпълнение от пряк свободен удар от над 25 метра.

След точно час игра възпитаниците на Хосеп Гуардиола намалиха изоставането си чрез Ерлинг Холанд, който отбеляза с глава, засичайки центриране на втората греда на вратата на Нюкасъл след късно изпълнение на ъглов удар.

Английският шампион изравни само пет минути по-късно, когато Кевин Де Бройне изведе Бернардо Силва очи в очи с вратаря Поуп и португалецът го преодоля за 3:3.

В 73-ата минута „джордитата“ останаха за момент с човек по-малко, когато Трипиър бе изгонен с червен картон, но след проверка с ВАР, решението на главният съдия бе отменено.

В класирането Нюкасъл е шести с актив от пет точки, докато Манчестър Сити е втори със седем пункта. Лидер е Арсенал с пълен актив от девет точки след три изиграни срещи.

България надви Канада в петгеймова драма в първата контрола преди Световното по волейбол
Стряскащи резултати от изследване на Института за пазарна икономика за качеството на образователната система у нас