Началникът на отбраната поздрави всички военнослужещи по случай празника 6 май. Той обясни, че тази година празникът ще е различен.
От ефира на медиите гражданите е могат да проследят демонстрации на способностите на въоръжените ни сили.
Адмирал Емил Ефтимов: Българската армия винаги е била близо до хората и в тяхна защита.
Адм. Ефтимов заяви, че армията ни изпълнява достойно своите задължения в системата за сигурност на страната, НАТО и ЕС.
Фокус в усилията остава модернизацията на армията и повишаване на привлекателността на военната професия.
Той благодари на военните медици, които са на първа линия в борбата с коронавируса и заяви готовност и други формирования на Българската армия при нужда да помагат в борабата с пандемията. Планирана е операция "Своевременна подкрепа".
Гледайте специалното издание на Сутрешния блок на БНТ в Деня на храбростта от 6.55 до 12 ч.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра