Прокуратурата започва проверка дали се спазват мерките за безопасност в социалните заведения в страната. Проверяват се как са работили домовете в Гара Орешец, Кула, Радомир и Банско, след като бяха установени много случаи на заразени.
Проверката във Видинско завърши още днес и на този етап не са установени нарушения и пропуски в работата на персонала там.
Районната здравна инспекция работи на границите на възможностите си, но изпълнява всички изисквания.
Върховната административна прокуратура сезира контролните органи след извадки от преписки и информация в медиите за разпространение на коронавируса в домове за стари хора в Гара Орешец, Кула, Радомир, Центъра за настаняване от семеен тип за деца и младежи с умствени увреждания във Видин, Служба защитени жилища за лица с умствена изостаналост в Банско.
В домовете стана ясно, че има заразени, както сред потребителите, така и сред работещия персонал.
От прокуратурата съобщиха, че услугите, предоставени в специализираните институции, трябва да отговарят на определени стандарти и критерии и да спазват санитарно хигиенните норми.
Как ще продължат да работят социалните домове с установена зараза - вижте във видеото.
Автор: Десислава Малинова
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите