Криминална полиция във Варна разкри оранжерия за отглеждане на марихуана във варненския квартал “Виница”. Тя е била оборудвана на първия етаж на къща за гости, по наша информация дори в момента на акцията там е имало клиенти.

Задържан е 65-годишният собственик на къщата, неизвестен до момента на полицията. Претърсването е разкрило няколко помещения, пригодени за отглеждане на марихуана и голямо количество растения от високо качество.

"Бяха иззети около 200 растения от рода на конопа в различен стадий на растеж, както и много изключително скъпа техника и апаратура за поддържане на температурата и влажността на въздуха в тези помещения, които са пригодени за оранжерия. По случая е образувано досъдебно производство, което се ръководи за момента от Районна прокуратура – Варна", заяви Светла Златева, говорител на ОДМВР - Варна.
Автор: Светлана Ганчева


Снимки: БТА
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Полицаи от Карлово задържаха мъж, нанесъл материални щети по десетки автомобили
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Задържаха двама души с над 55 кг наркотици в София, сред които фентанил в рекордно количество
ГДБОП разби престъпна група за рекет, действала чрез насилие, изнудване и отвличане
Митничари спряха нелегален внос на продукти за естетични процедури от Южна Корея
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток