Олга Храмова и Йоана Илиева в битката за медалите на сабя на Световната купа в Тунис

Храмова записа 5 победи от 6 срещи в групите, Емма Нейкова не успя да се класира напред.

сабя жени Йоана Илиева Олга Храмова Емма Нейкова Теодора Вутова фехтовка
Снимка: Българска федерация по фехтовка
20:17, 12.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Други спортове

Олга Храмова и Йоана Илиева ще се борят за медалите в турнира на сабя за Гран При на Тунис, валиден за Световната купа по фехтовка, в който участват 146 състезателки от 33 държави, а единствената липсваща от топ 20 на световната ранглиста при дамите е лидерката в подреждането Сара Блейзър от Франция.

За България, освен Храмова и Илиева, в надпреварата се включи още и Емма Нейкова, а родните сабльорки бяха водени в състезанието от националния треньор Ивайло Воденов.

Турнирът в Тунис стартира днес с провеждането на предварителните квалификации, в които от нашите момичета се включиха Олга Храмова и Емма Нейкова, докато Йоана Илиева се класира директно за втория ден по право като част от най-добрите 16 в света.

В груповата фаза Храмова записа пет победи и едно поражение, което ѝ позволи директно да продължи към втория кръг на елиминациите, където българката надигра и Фаустин Клапие от Франция с 15:9 туша.

Междувременно, Емма Нейкова също преодоля първия етап на пресявките с актив от четири успеха и две поражения, но впоследствие отстъпи на Сосен Бодиаф от Алжир с 10:15 и така зае 81-о място в крайното подреждане.

В съботния ден турнирът продължава с мачовете от 1/32-финалите, в които Йоана Илиева ще спори с корейката Суйеон Чой, а Олга Храмова ще има за съперничка Ирене Веки от Италия.

Антоанета Стефанова се класира 7-а на европейското първенство по блиц шахмат в Монте Карло
Колко са верни резултатите от полевите проверки?