Олимпиакос победи Армани Милано в Евролигата, успехи записаха още Макаби Тел Авив, Партизан, Цървена звезда и Жалгирис

олимпиакос победи армани милано записа трета поредна победа евролигата
07:47, 03.01.2024
Чете се за: 05:02 мин.

Олимпиакос постигна трета поредна победа в Евролигата. На свой терен съставът на Йоргос Барцокас надделя над Армани Милано със 79:74 в мач от 18-ия кръг на турнира.

Три минути преди края резлутатът бе равен - 74:74, но след това Олимпиакос реши всичко със серия от 5-0, с което оформи крайното 79:74 в своя полза след тройка на Найджъл Уилямс-Гос и кош на Алек Питърс.

Алек Питърс се отчете с 16 точки и 6 борби за Олимпиакос. Никола Милутинов добави 13 и 5 борби. Мустафа Фал завърши с 12 точки и 6 борби.

Шабаз Нейпиър и Диего Флакадори бяха най-добри за Армани Милано с по 14 точки. Стефано Тонут остана с 13.

„Червено-белите“ са с баланс от 10-8 и са шести в класирането. Тимът на Еторе Месина пък е със 7 успеха и 11 поражения на 14-та позиция.

На 4 януари Олимпиакос ще срещне Монако, докато ден по-късно Армани Милано ще играе срещу Байерн Мюнхен.

Макаби Тел Авив записа 11-а победа в Евролигата през този сезон. В Белград израелският гранд се наложи над Монако с 93:83. „Детелините“ имат на сметката си и 7 поражения, с което застават на четвърта позиция в класирането. Съставът от Княжеството пък е с баланс от 10-8 на седмо място.

Бонзи Колсън се отчете с 27 точки и 5 борби за Макаби Тел Авив. С по 12 се разписаха Лоренцо Браун (5 борби, 5 асистенции) и Уейд Болдуин (6 асистенции).

Майк Джеймс бе най-резултатен за Монако с 27 точки, 5 борби и 7 асистенции. Алфа Диало остана с 20.

На 4 януари Макаби Тел Авив ще играе с Фенербахче, докато същия ден Монако ще спори с Олимпиакос.

Цървена Звезда постигна седми успех в турнира този сезон. Селекцията на Янис Сфайропулос се справи с Фенербахче с 85:76 като гост.

Сръбският гранд има в актива си и 11 поражения, като се намира на 15-тo място в класирането. Турският състав е с баланс от 10-8 и е девети в подреждането.

Жоел Боломбой завърши с личен рекорд – 24 точки и 6 борби за Цървена Звезда. Рокас Гиедрайтис добави 19 и 7 борби. Адам Ханга се отчете с 12 точки.

Найджъл Хейс-Дейвис бе най-резултатен за Фенербахче с 21 точки и 9 борби. Скоти Уилбекин вкара 14. Джонатан Мотли остана с 11 точки и 6 борби.

На 4 януари Цървена Звезда ще играе срещу Партизан в сръбски дуел на Евролигата, докато същия ден Фенербахче ще има двубой с Макаби Тел Авив.

Другият сръбски отбор в Евролигата Партизан надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 90:77 (23:17, 27:14, 19:14, 21:32) като домакин в Белград. За Партизан победата дойде след две поредни загуби. Съставът, воден от старши треньора Желко Обрадович държи осмо място в класирането с актив 10-8, докато АСВЕЛ е последен, 18-и със само две победи от началото на сезона и вече 16 поражения.

Кевин Пънтър се отличи с 22 точки, 2 борби и 3 асистенции за Партизан, докато за гостите от Франция Майк Скот оформи "дабъл-дабъл" от 24 точки, 10 борби и 3 асистенции.

Отборът на Жалгирис записа първи успех под ръководството на новия си старши треньор Андреа Тринкиери, след като се наложи над германския АЛБА Берлин със 77:71 (22:25, 26:16, 13:11, 16:19) като домакин в Литва. Така Жалгирис прекъсна негативната си серия и постигна шеста победа, но има и 12 загуби и заема 16-о място във временното класиране. АЛБА е предпоследен, 17-и с актив 3-15.

Кийнан Еванс реализира 13 точки, 2 борби и 5 асистенции за домакините, а за състава от Берлин Матео Спаньоло завърши с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Милан се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия след успех над Каляри