Oлимпик Лион отстрани Страсбург след драма с дузпи и е на полуфинал за Купата на Франция

Редовното време завърши 0:0

Олимпик Лион
Снимка: Facebook: Olympique Lyonnais - OL
09:14, 28.02.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Перфектната серия на отбора на Oлимпик Лион с новия треньор Пиер Саже продължи и в турнира за Купата на Франция, след като тимът елиминира Страсбург с изпълнение на дузпи и вече е на полуфинал. Редовното време завърши 0:0, а при наказателните удари домакините от Лион се наложиха с 4:3 и записват шести пореден успешен двубой.

Домакините от Лион стартираха активно срещата и най-напред Саид Бенрама опита далечен изстрел, който не беше проблем за вратаря Алаа Беларуш. Минути по-късно Бенрама центрира към Максенс Какере, но ударът на халфа мина встрани от целта.

Тези положения бяха малко за контрола върху топката, който имаше тимът на Лион. Играчите на Пиер Саже разиграваха пред наказателното поле, но имаха трудности с преодоляване на защитния блок на елзасците.

Седем минути преди края на срещата Лион отново имаше положение, което обаче беше пропуснато от Бенрама. Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които гостите стреляха първи. Томас Дилейни обаче пропусна, а при петото изпълнение Люка Перен също не успя да вкара. Домакините от Лион бяха точни четири пъти чрез Максенс Какере, Еманюел Орбан Гифт, Ашли Мейтланд-Найлс и Райън Шеки и така стават първия полуфиналист в тазгодишното издание на турнира. Днес и утре играят Руан – Валансиен и Лю Пюи Фут – Рен, а на 13-и март се срещат Пари Сен Жермен и Ница.

Борисов за коалиционното споразумение: Този уикенд е 3 март, две седмици чаках ПП-ДБ да се напътуват