Олимпик Марсилия надигра Аякс на Стад Велодром в мач със седем гола

Марсилия победи Аякс с 4:3 в мач от група В на Лига Европа.

олимпик марсилия надигра аякс стад велодром мач седем гола
07:37, 01.12.2023
Чете се за: 03:17 мин.

Олимпик Марсилия победи Аякс с 4:3 в мач от група В на Лига Европа и закотви нидерландския тим на дъното в класирането с едва две точки. Двата отбора сътвориха истинско зрелище на Стад Велодром. Пиер-Емерик Обамеянг имаше ключова роля за успеха на френския тим със своя хеттрик.

Марсилия поведе в резултата от дузпа, реализирана от Пиер-Емерик Обамеянг в 9-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Исмаила Сар.

Секунди по-късно обаче Аякс възстанови равенството. Брайън Броби направи двойно подаване със Стивън Бергюс и отблизо вкара за 1:1.

В 26-ата минута домакините отново излязоха напред, като Шансел Мбемба вкара с глава след центриране от корнер.

Нидерландците обаче отново бързо изравниха в 30-ата минута, а отново героят бе Броби, който получи топката около дузпата, обърна се и стреля във вратата за 2:2.

Втората част започна с ранен и много красив гол за французите. Обамеянг прати топката във вратата със страхотно изпълнение със задна ножица.

Положението за гостите стана още по-лошо в 63-тата минута, когато Бергюс получи червен картон за опасно нарушение след намесата на ВАР. Въпреки това Аякс успя отново да изравни в 79-ата минута чрез Чуба Акпом, който вкара с глава отблизо.

Драмата настъпи в добавеното време, когато вратарят на гостите Диант Рамай направи огромна грешка, като първо изпусна топката, а след това извърши нарушение срещу Сар, като Марсилия получи втора дузпа, а Обамеянг отново бе точен от бялата точка за 4:3, оформайки своя хеттрик.

Така Марсилия събра актив от 11 точки и оглави класирането в групата, като така си гарантира и продължаване напред в турнира. Аякс остава без победа на последното място с 2 спечелени точки.

В другата среща в групата, Брайтън спечели с минималното 1:0 в гостуването си на АЕК, но това бе напълно достатъчно за “чайките” да си осигурят класирането в следващата фаза, заемайки второто място в таблицата с 10 точки. Единственото попадение в срещата бе дело на Жоао Педро от дузпа в 55-ата минута. АЕК са на трета позиция с 4 пункта.

Русия компенсира с 2 млн. долара спортистите, които не могат да участват в Париж
11:23, 16.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Георги Дерменджиев: Трябва да бъдем 100% мотивирани срещу Динамо Батуми
10:29, 16.07.2024