Онс Жабур се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън

23:06, 03.07.2022
Чете се за: 02:12 мин.
онс жабур отпадна старта ролан гарос

Световната №2 Онс Жабур се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън, след като надигра със 7:6(9), 6:4 белгийката Елизе Мертенс.

Ключов за развитието на мача се оказа тайбрекът в първия сет, в който Мертенс пропиля общо пет сетбола и в крайна сметка частта отиде в полза на Жабур след 11-9 точки.

Тунизийката започна много силно и във втората част, когато след пробив на нейната сметка тя поведе с 2:0. 23-та в схемата Мертенс обаче отговори подобаващо и бързо изравни за 2:2. В следващите минути и двете тенисистки печелеха подаванията си, но в десетия гейм Жабур стигна до нов пробив, който този път се оказа фатален за нейната съперничка, тъй като сложи точка на спора след час и 48 минути игра.

На четвъртфиналите Онс Жабур, поставена под №3 в схемата, ще играе срещу чехкинята Мари Бозукова, която елиминира със 7:5, 6:2 Каролин Гарсия от Франция.

В другия четвъртфинал в тази долна половина на схемата пък една срещу друга ще се изправят две германки - Юле Ниймайер и Татяна Мария. Ниймайер се наложи с 6:2, 6:4 над британката Хедър Уоутсън, докато Мария взе втори пореден скалп на поставена състезателка, надигравайки с 5:7, 7:5, 7:5 №12 в схемата Йелена Остапенко. В предния кръх Мария, №102 в света, отстрани 5-та в света Мария Сакари.

Лоренцо Мичели: Важно е, че оставаме в Лигата на нациите
Дилан Грьоневеген грабна победата в третия етап на "Тур дьо Франс"