Осмата поставена Мария Сакари отпадна още на старта на US Open 2023

осмата поставена мария сакари отпадна старта open 2023
20:51, 28.08.2023
Чете се за: 01:47 мин.

Мария Сакари се превърна в първата голяма жертва от поставените тенисистки на започналото днес Открито първенство на САЩ. Първата ракета на Гърция, поставена под номер 8 в схемата при дамите, загуби изненадващо от Ребека Масарова от Испания с 4-6, 4-6 в мач, продължил близо час и половина.

Двубоят стартира добре за Сакари, която поведе с пробив в четвъртия гейм, но след това съперничката й, 71-а в ранглистата, върна брейка и взе откриващия сет след четири последователни гейма. Един-единствен пробив се оказа разликата между двете във втората част, а победителка отново излезе Масарова.

Тя спаси две от трите възможности за пробив пред Сакари, като завърши с повече уинъри и непредизвикани грешки от гъркинята. В следващия кръг испанката чака победителката от мача между Анна Каролина Шмиедлова от Словакия и украинката Катерина Байндъл.

Напред при жените продължиха още олимпийската шампионка Белинда Бенчич, двукратната победителка от Големия шлем Виктория Азаренка, финалистката от Ролан Гарос Каролина Мухова, както и Тейлър Таунзънд и Дария Савил.

Каназирева: Пловдив е пред риск от финансов колапс през следващия мандат