Отлично начало на Златислава Чуканова на олимпийската квалификация по бокс в Банкок

Българката се нуждае от достигане до полуфинал, за да вземе олимпийска квота.

златислава чуканова размина квота игрите париж
11:17, 31.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Отлично движение по ринга и точни попадения в целта изстреляха Златислава Чуканова на осминафиналите на олимпийската квалификация в Банкок. Европейската вицешампионка постигна трудна, но заслужена победа над Тайонис Седено (Венецуела). Българката ликува с 5:0 съдийски гласа, въпреки че й бе отнета точка във втория рунд

Чуканова показа много по-разнообразна и комбинативна игра. Тя доминира в рамките и на трите рунда, като в края на срещата венецуелката също бе наказана за задържане, което допълнително предреши изхода на двубоя.

За място на четвъртфиналите националката ни ще се изправи срещу третата в света Ринка Киношита (Япония). Двубоят е утре в късната сесия. Българката се нуждае от достигане до полуфинал, за да вземе олимпийска квота.

Спартак Варна се раздели със защитник
12:21, 03.07.2024
Чете се за: 00:35 мин.
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
12:04, 03.07.2024
Гледайте Валентина Георгиева в поредицата "Спортните таланти на България" от 20:00 ч. по БНТ 3
Чете се за: 00:22 мин.
Стефано Пиоли е новият треньор на Ал Итихад
12:00, 03.07.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Посрещнаха грузинските футболисти като национални герои
11:38, 03.07.2024
Бразилия ще отбелязва "Деня на Краля Пеле"
Чете се за: 00:45 мин.
Бразилия и Колумбия не се победиха, ясни са всички четвъртфинали на Копа Америка
09:30, 03.07.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Григор Димитров ще изиграе двубоя си от втория кръг на Уимбълдън в сряда
09:11, 03.07.2024
Зеленски пристигна на посещение в Швеция
Александър Василев загуби само два гейма на старта на квалификациите при юношите на „Ролан Гарос“