отмениха световното фигурно пързаляне
15:25, 22.04.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Кънки

Международният кънки съюз (ISU) реши през 2020 година да не се провежда световно първенство за мъже и жени заради пандемията от Covid-19.

Състезанието трябваше да е от 16 до 22 март в канадския град Монреал. Десетина дни преди началото бе взето решение за отлагане, като за възможен вариант беше пренасочване за месец ноември.

Днес обаче Съветът на централата прецени, че това е неприемливо.

В отмененият форум България трябваше да има представители в три категории - при мъжете - Лари Луполовър, при жените - Александра Фейгин и при танцовите двойки - Мина Здравкова и Кристофър Дейвис.

На 28 април ръководството на международната федерацията отново ще заседава онлайн, за да обсъди перспективите за сезон 2020/2021. Целта е да се разработят различни сценарии по отношение календара на състезанията и евентуално правилата. За нас най-важно е да разберем дали за следващият шампионат на планетата, независимо кога ще проведе той, ще важат покрититет технически нормативи от отмененото първенство в Канада или не.

Напомняме, че предстоящият сезон е изключително важен, защото е квалификационен за олимпиадата в Пекин през 2022 година.

Още Кънки

Целунат от Съдбата
08:40, 08.04.2024
Чете се за: 08:15 мин.
Медисън Чок и Евън Бейтс защитиха титлата си при танцовите двойки на световното първенство по фигурно пързаляне
08:24, 24.03.2024
Киара Христова в предаването "Аз съм"
11:27, 23.03.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Александър Златков завърши на 37-о място в кратката програма на световното първенство по фигурно пързаляне
23:32, 21.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Александра Фейгин остана на 26-о място на световното първенство по фигурно пързаляне в Монреал
08:07, 21.03.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Канадците Деана Стелато-Дудек и Максим Дешам са лидери след кратката програма при спортните двойки на световното по фигурно пързаляне
23:10, 20.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Иван Дончев завърши на 36-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек
17:11, 17.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Иван Дончев се нареди на 38-о място в спринта на 500 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
19:45, 16.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Иван Дончев се класира на 33-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
22:19, 15.03.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Александра Фейгин спечели сребърен медал на турнир по фигурно пързаляне в Осло
07:47, 11.03.2024
Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия
23:49, 09.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Радослав Янков завърши сезона на 13-о място
Владимир Зографски се класира за състезанието на голяма шанца по ски скок в Норвегия