Днес в Словакия влиза в сила законът, с който се разпускат обществените радио и телевизия, и се заменят с нова структура.
Законът предизвика протести още преди приемането му на 21 юни. Аргументът на опозицията, е че с разпускането им медиите се поставят под политически контрол и се нарушава свободата на словото.
Директорът на радиото и телевизията се сменя години преди да е изтекъл мандатът му с 9-членен съвет, назначен от министъра на културата и парламента.
Мотивите на левия кабинет на Роберт Фицо за промените са, че медиите са политически пристрастни и в конфликт с правителството.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"