от Димитър Русев , Източник: БНР
19:29, 31.01.2021
Чете се за: 00:25 мин.
първи успех челси тухел

Челси постигна първа победа под ръководството на новия си мениджър Томас Тухел. В среща от 21-ия кръг във Висшата лига лондончани се наложиха с 2:0 у дома срещу Бърнли.

Двама защитници се разписаха в полза на "сините", които се изкачиха на седмо място с 33 точки в актива си.

Сесар Аспиликуета даде аванс за Челси пет минути преди почивката след аситенция на Калъм Хъдзън-Одой

През втората част превъзходството на домакините продължи и в 58-ата минута шут на Хъдзън-Одой беше отбит в гредата.

Логичното се случи в 84-ата минута, когато се разписа Маркос Алонсо, след пас на Кристиан Пулишич.

През настоящата седмица Тухел замени Франк Лампард, който се раздели с Челси след серия от неубедителни резултати.