Десетки граждани бяха посрещнати на остров Света Анастасия в първия ден от началото на новия летен сезон.
Сред посетителите на острова са и първите туристи, вече има и направени резервации с нощувки.
Хората споделят, че нямат притеснения и са настроени за приятна почивка.
Днес около 10 хотела в Слънчев бряг отварят врати. Първият чартър с туристи за Южното Черноморие се очаква в средата на май.
Репортер: Давид Сукнаров
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра