Министърът на образованието Красимир Вълчев изпраща писмо до училищата с призив да обсъдят възможността учебните часове да започват по-късно. Според него анализите показват, че половин до един час по-късно начало подобрява мотивацията и резултатите на учениците.
Най-голямото препятствие пред промяната е двусменният режим, който засяга най-вече големите градове и столицата – там 85 училища работят на две смени, докато 188 са на една. В цялата страна на двусменен режим са 231 училища от общо 2329.
Вълчев допълни, че от ноември ще влезе в сила и забраната за телефони в час. По думите му това ще помогне на учениците да бъдат по-концентрирани.
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)