Победи за Йелена Остапенко и Наоми Осака в първия кръг на "Ролан Гарос"

Във втория кръг продължава още хърватката Дона Векич

Йелена Остапенко
18:19, 26.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Бившата шампионка и девета поставена Йелена Остапенко (Латвия) премина без особени затруднения първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Остапенко, която спечели титлата в Париж през 2017 година, се наложи над румънката Жаклин Адина Кристиан с 6:4, 7:5 за час и 36 минути игра, за да се класира за втория кръг на турнира от Големия шлем.

Четирикратната шампионка в надпреварите от Шлема Наоми Осака от Япония също стартира с успех над Лучия Бронзети (Италия) с 6:1, 4:6, 7:5, записвайки първата си победа на „Ролан Гарос“ от три години насам. Осака се доближи до потенциален сблъсък с водачката в схемата Ига Швьонтек във втория кръг, но полякинята още не е изиграла първия си мач в Париж.

Във втория кръг продължава още хърватката Дона Векич след 6:5 и отказване на украинката Леся Цуренко.

Мари Боузкова (Чехия) отстрани 29-ата поставена рускиня Вероника Кудерметова с 6:2, 6:4, китайката Яфан Ван победи друга рускиня Мария Тимофеева с 6:3, 6:3, а 30-ата в схемата украинка Даяна Ястремска елиминира австралийката Айла Томлянович след обрат с 3:6, 6:3, 6:3 преди мачовете да бъдат прекъснати заради дъжд.

Детският фестивал в Битоля: Фондация "Българска памет" помогна за спасяването на конкурса
Йордан Александров стана шампион на финала на висилка на Световната купа по спортна гимнастика във Варна