Все още не е готова експертизата, която да даде данни от какво е възникнал огъня
80 000 лева са щетите от пожара на Пампоровата къща в Стария град. Това обяви кметът на Пловдив Костадин Димитров.
Той заяви, че ще се направи всичко възможно, за да се заложат средствата за ремонт в бюджета на града, за да не се компрометира летният сезон на Античен театър. Къщата е паметник на културата от местно значение, но е необитаема.
Пожарът възникна преди дни, а при него изгоря над 15 кв. метра покрив. Все още не е готова експертизата, която да даде данни от какво е възникнал пожара.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Над 260 пострадали от наводненията домакинства са получили финансова помощ от социалното министерство
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят
Задържаха 8 мигранти, укрити в тайник на микробус на българо-гръцката граница
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят