Прекратиха мач в Бундеслигата заради хвърлена чаша по съдията

Борусия Мьонхенгладбах  Фрайбург
08:57, 19.03.2022

Двубоят между Бохум и Борусия Мьонхенгладбах от 27-ия кръг на Бундеслигата бе прекратен в 77-ата минута, заради хвърлена чаша, която нацели един от страничните съдии.

При резултат 2:0 и двата отбора се прибраха в съблекалните и срещата така и не бе довършена. След почивката Аласан Плеа и Брийл Емболо се разписаха за гостите.

Спортният директор на Бохум Себастиан Шиндзелорц не скри разочарованието от случващото се и определи действията на провинилия се фен като позор. След инцидента, той заяви, че за първи път в страната се разрешава мач пред 25 000 зрители, а той така и не завърши.

Спортният директор на Борусия Мьонхенгладбах Роланд Виркус твърди, че зрителят, хвърлил чашата по рефера, няма място на стадиона.

Петър Москов: Съгласен съм, че ГЕРБ трябва да носят отговорност, но за погрешните политики
По Източния фланг на НАТО: 900 военни са позиционирани в България