Народните представители единодушно гласуваха на първо четене промени в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина.
Измененията предвиждат мерки за преодоляване на случаите на недостиг или липса на лекарствени продукти.
Предвижда се Изпълнителната агенция по лекарствата да предоставя всекидневно на Националния съвет по цени и реимбурсиране свързания код на продуктите, за които се изисква лекарско предписание.
Продуктите, за които не е предоставен код, се изключват от Позитивния лекарствен списък и не се заплащат с публични средства.
Отхвърлено беше предложението на "Възраждане" държавата да гарантира аптеки във всички общински центрове, а където не могат да се открият денонощни да се поставят автомати за денонощна продажба на основни лекарства.
ИИ може да покаже риск от деменция, изследвайки мозъчните вълни по време на сън
Назначиха нов временно изпълняващ длъжността директор на болницата в Силистра
Спешен апел за доброволно кръводаряване отправиха от Центъра по трансфузионна хематология
Удължиха срока за преустановяване на работата на Детското отделение в болницата в Силистра
Проф. Ива Христова: Пикът на западнонилската треска предстои, вероятно вече има случаи и у нас