Под мотото "За откраднатото детство“ късно днес следобед в Тирана, Дуръс и Вльора бяха проведени протестни демонстрации с участието на хиляди граждани, предимно жени, придружени от дъщерите им.
Протестите са предизвикани от разкриването на сексуално насилие над 15-годишна ученичка от 65-годишен училищен пазач. Подсъдимият, освен че е вършил престъпленията си с принуда и заплахи, позволил момичето да стане жертва на групово изнасилване.

В протестите участваха бивши и настоящи депутати, популярни певци и артисти. Участниците носеха плакати с надпис "Смърт на педофилите“ и "Искаме справедливост“.
По-рано на днешното пленарно заседание депутатът Уолтери призова за връщане на смъртното наказание в Албания, като добави, че "който докосне дете, трябва да бъде обесен в центъра на града“.
"Който докосне дете трябва да бъде обесен, да се върне смъртното наказание, апелирам да започне инициатива за това и да се промени наказателния кодекс. Педофилът трябва да бъде обесен в центъра на града”, каза той от парламентарната трибуна.
В Албания, според протестиращите, 12 на сто от децата са сексуално тормозени, а пет на сто стават жертви на изнасилвания.
СНИМКИ: БГНЕС
След нападението срещу посолството ни в РСМ - коментар на журналиста Владимир Перев
Ще получи ли наказание мъжът, счупил стъклото на посолството ни в Северна Македония?
Посланикът ни в Скопие: Властите в РСМ работят по случая с вандалския акт срещу посолството
"Всичко е черно": Разказът на една иранка в България за събитията в родината й