ПСЖ вкара 9 гола на аматьори за Купата на Франция, Килиан Мбапе счупи клубен рекорд

Нападателят вече има 30 попадения за парижани в този турнир

Килиан Мбапе
09:26, 08.01.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Пари Сен Жермен стигна до разгромна победа с 9:0 над шестодивизионния Ревел като гост и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция.

Суперзвездата Килиан Мбапе даде аванс на парижани в 16-ата минута. Малко след това Максенс Н’Гесан си отбеляза автогол. До края на полувремето Марко Асенсио и Мбапе направиха резултата 4:0.

Само три минути след подновяването на играта Мбапе оформи своя хеттрик. Гонсало Рамош от дузпа покачи на 6:0. До края Коло Муани на два пъти и Шер Ндур оформиха крайното 9:0.

Любопитното е, че в мача суперзвездата на тима постави нов рекорд. Мбапе вече има 30 попадения за парижани в този турнир. Така той зае първо място в класацията на голмайсторите на ПСЖ в Купата на Франция.

Нападателят изпревари Франсоа М'Пеле (27 гола). Третото място е за Златан Ибрахимович (16).