Пьотр Нестеров стартира с двусетова победа в Кувейт

пьотр нестеров класира втория кръг турнир тенис сърбия
от БНТ , Източник: БФ Тенис
19:24, 24.10.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Българският национал за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл на тенис турнира на твърди кортове в Ал Захра, Кувейт с награден фонд 15 хиляди долара.

20-годишният състезател победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Якуб Мохамед с 6:3, 7:5, а мачът продължи 83 минути.

Нестеров направи пробив в четвъртия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача.

Пьотр Нестеров ще участва и в надпреварата на двойки в тандем с британеца Алексис Кантър.

Участието на българския състезател в надпреварата се осъществява с подкрепата на EGT.

Жена твърди, че е бита и заплашвана от кандидат за общински съветник във Велико Търново