Радослав Росенов: Продължавам да гоня целите си и квота за Париж 2024

аркада спря радослав росенов златото купа bdquoстранджа
Снимка: БФ Бокс / Startphoto.bg
12:23, 27.10.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Радослав Росенов се надява да спечели титла на европейското първенство по бокс до 22 години в Будва.

Многократният световен и европейски шампион по бокс при юношите не спира да прогресира. На Европейската купа в Будва той завоюва сребро в категория до 60кг., а негов съперник на финала беше представителят на Франция Софиан Умиа. Няколко дни по-късно двамата отново се срещнаха, но този път в Париж. Двубоят стана факт, след като българинът получи покана от Международната боксова асоциация за участие в специална галавечер „Нощта на шампионите“.

"Много се радвам, че играх със Софиан, това ми показва, че вървя в добра посока и от миналата година съм качил още повече левъла, продължавам да гоня целите си и дай боже квота за Париж", заяви пред БНТ Росенов, който ще се бори за виза в категория до 63,5 кг.

Той се надява да завърши 2023 г. с европейска титла от шампионата в Будва, който ще се проведе от 10 до 22 ноември.

"Очаквам от себе си отново да грабна титлата. Чувствам се добре и напълно подготвен, да са кача на ринга и да грабна дай боже златото", коментира боксьорът.