Рафаел Надал не срещна трудности при класирането си на четвъртфиналите в Бризбейн

Испанецът не даде сет на представителя на домакините Джейсън Къблър.

рафаел надал срещна трудности класирането четвъртфиналите бризбейн
12:31, 04.01.2024

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн АТП 250 с награден фонд 661 585 долара. 22-кратният носител на титли от Големия шлем не срещна трудности и победи с лекота 102-ия в света австралиец Джейсън Къблър с 6:1, 6:2.

Испанецът, който не бе играл близо година заради контузии, показа, че постепенно възвръща формата си и след успеха срещу Доминик Тийм в първия кръг, сега не даде сет и на представителя на домакините Къблър.

Надал започна ударно и спечели първите пет гейма, за да приключи първия сет с 6:1. Испанецът проби сервиса на съперника още в първия гейм на втория сет и до края не изпусна инициативата. След още един пробив испанецът приключи мача с 6:2 след 1:23 часа игра.

"Започнах много силно, бях уверен и готов за игра от основната линия. Чувствам се добре, щастлив съм", коментира Надал в интервюто на корта след мача.

На четвъртфиналите Надал ще срещне още един представител на домакините - Джордан Томпсън и при успех срещу него може да се изправи срещу Григор Димитров на полуфиналите, ако българинът преодолее друг австралиец Ринки Хиджиката.

Военният министър: Няма да пращаме кораби в Червено море