от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
10:41, 17.07.2020
Чете се за: 00:27 мин.
разгромен успех спал изведе интер втора позиция серия

"Нерадзурите" победиха при гостуването на последния с 0:4 в сблъсък от 33-ия кръг на италианското първенство.

На "Стадио Паоло Маца" тимът на Антонио Конте контролираше събитията от самото начало, но успя да стигнат до гол едва в 37-та минута, когато Антонио Кандрева откри резултата.

След почивката защитата на домакините се пропука и допусна нови три попадения, дело на Кристиано Бираги, Алексис Санчес и Роберто Галярдини.

По този начин Интер вече има 71 точки и се изкачи до второ място, изоставайки с шест точки от лидера Ювентус. СПАЛ заема последно място в класирането с актив от 19 точки, като се намира на цели 11 точки от спасителната черта.

В другия мач от вчера Торино победи Дженоа с 3:0 и са отдалечи на осем точки от опасната зона, докато генуезци остават точно над зоната на изпадащите с 30 точки