Рилски спортист достигна с лекота 1/2-финалите за Купата на България

11:29, 12.03.2021
Чете се за: 00:36 мин.
Български баскетбол
рилски спортист достигна лекота финалите купата българия

С победа започна участието на Рилски спортист (Самоков) във "Финалната осмица" на турнира за Купата на България, която се провежда в "Арена Асарел" в Панагюрище.

Самоковци комфортно победи петия във временното класиране в НБЛ Академик Пловдив с 87:78 след много силна втора четвърт и първо полувреме, в което авансът на тима стигна 16 точки. Разликата продължи да расте и след почивката, като в един момент дори надхвърли 20 точки.

Все пак баскетболистите на Академик (Пловдив) се съвзеха от шока, причинен от голямата разлика, и още в началните минути на последната част започнаха да топят пасива си, който при оставащи само 1 минута до края на мача вече бе свален до 8 точки. Силите на пловдивчани стигнаха само за стопяване на разликата, но не и за пълен обрат.

Брендън Браун наниза 19 точки за успеха на самоковци. По 12 точки нанизаха Павлин Иванов, който беше много концентриран и вкара важни тройки във важни моменти, Трей Портър и Златин Георгиев. С 10 се отличи Тихомир Желев.

Обрад Томич вкара 20 точки, а Васил Бачев се отличи с 16. 11 вкара Антъни Гуджино.