Рилски спортист изравни серията срещу Левски Лукойл след драма в последните секунди

рилски спортист изравни серията левски лукойл драма последните секунди
18:05, 09.05.2018
Чете се за: 00:49 мин.
Български баскетбол

Рилски спортист победи като гост Левски Лукойл със 78:77 (32:24, 20:27, 7:17, 19:9) във втория мач от полуфиналите плейофи в Националната баскетболна лига за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изравниха серията на 1:1 победи.

Двата отбора изиграха интересна среща в зала "Универсиада", а гостите стигнаха до успеха с тройка на Дерек Райт 34 секунди преди сирената.

Гостите започнаха този мач преобразени в сравнение с първия двубой от серията. Мартин Маринов и Дерек Райт почти разтреляха от далечна дистанция домакините, като националът на България вкара 5 от 6-е си стрелби за три точки, а американският гард добави още две тройки. Рилски спортист имаше аванс от 13 точки - 25:12 още в седмата минута.

"Сините" обаче се върнаха в мача и на почивката изоставаха само с точка - 51:52.

Домакините бяха по-мобилизирани през третата част, като дори поведоха с 11 точки (68:57), но стопяване на пасива от страна на самоковци доведе до драма в края на мача. 34 секунди преди сирената Дерек Райт вкара тройка за 78:77. Асен Великов пропусна да донесе победата на "сините" след неуспешен опит за три точки, а играчите на Рилски спортист задружно се пребориха в защита за успеха.

Най-резултатни с по 17 точки за Рилски спортист бяха Мартин Маринов и Йордан Бозов. 13 точки и 5 асистенции добави Дерек Райт.

За Левски Лукойл с 18 точки и 4 асистенции завърши Божидар Аврамов, 15 точки отбеляза Станимир Маринов, а 13 - Неманя Милошевич.

Третата среща от серията е на 12 май в Самоков от 18.30 часа.

Чете се за: 01:25 мин.
Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.
13:16, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
Чете се за: 03:05 мин.
Водачите в редовния сезон Черноморец и Рилски спортист поведоха в четвъртфиналните си серии
21:44, 29.04.2024
Чете се за: 03:02 мин.