Роберто Манчини вижда голямо бъдеше за националния отбор на Италия

роберто манчини бнт фокусът вече българия
12:02, 24.03.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Италия е показал много добро лице за бъдещето, въпреки че действащият европейски шампион стартира кампанията си с домакинска загуба от Англия с 1:2, смята селекционерът Роберто Манчини.

Италианският тим изоставаше в резултата с 0:2 на почивката на мача в Неапол, а след това дебютантът Матео Ретеги успя да намали разликата.

"Започнахме мача добре, с висока преса, което не направихме до края на първото полувреме. Видях отличен италиански отбор през втората част и това носи много обещания за бъдещето", каза Манчини пред RAI.

Манчини призна, че тимът на Гарет Саутгейт е бил по-добър в някои елементи от играта, което е помогнало на Англия да постигне първа победа на италианска земя от 62 години насам, въпреки че Люк Шоу бе изгонен в края на мача.

"Англичаните бяха опасни при статичните положения. Позволихме да ни вкарат първия гол, защото се разсеяхме. Дузпата също дойде след корнер. Мисля, че заслужавахме да вкараме поне още един гол след почивката", каза италианецът.

"Тръгнахме по трудния начин този път, надявам се да завършим възходящо", добави той.

Манчини е сигурен, че нападателят на аржентинския Клуб Атлетико Тигре Ретеги ще продължи да се подобрява.

"Той имаше трудности през първото полувреме, а и защитниците на Англия са физически силни и го ограничиха. Той се движеше по-добре след почивката, но все още е млад, играе в Аржентина и има нужда от време", смята селекционерът.

Италия ще гостува на Малта в неделя в следващия си квалификационен мач за Евро 2024, а мачът ще бъде ръководен от българския съдия Георги Кабаков.

Екатерина Александрова мина и през Пегула, за да оформи полуфиналното каре в Маями
09:29, 28.03.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Отава Сенатърс разби Бъфало Сейбърс в НХЛ, Тампа Бей се справи у дома с Бостън Бруинс
09:09, 28.03.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Илиан Радулов загуби в първия кръг на сингъл в Тарагона, Антъни Генов ще доиграе мача си на двойки днес
09:02, 28.03.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Изабелла Шиникова потегли с успехи на сингъл и на двойки на турнир в Монастир
08:42, 28.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров излиза срещу Карлос Алкарас в четвъртфинален сблъсък на Мастърса в Маями в ранните часове на петък
08:14, 28.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.