Рома на Моуриньо стартира с победа новия сезон в Серия "А"

рома моуриньо стартира победа новия сезон серия
08:36, 23.08.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Португалският специалист Жозе Моуриньо дебютира начело на Рома с победа над Фиорентина в откриващия кръг на Серия "А".

На "Стадио Олимпико" в Рим "вълците" се наложиха с 3:1 над тима от Флоренция и заеха второто място във временното класиране зад лидера и настоящ шампион Интер.

Двубоят започна кошмарно за "виолетовите", които още в 17-ата минута останаха с човек по-малко след червения картон на Бартломей Драговски за нарушение срещу Тами Ейбрахам.

Рома се възползва от предимството си и поведе в резултата в 26-ата минута чрез Хенрих Мхитарян, като именно Ейбрахам асистира за откриващото попадение.

В началото на втората част полузащитникът на "вълците" Николо Дзаниоло получи втори жълт картон и така двата тима останаха с равен брой футболисти на терена.

В 60-ата минута Фиорентина изравни след попадение на Никола Миленкович, но в 64-ата Жордан Верету отново изведе Рома напред в резултата. Крайното 3:1 оформи Верету, отбелязвайки втория си гол в срещата.