Рома отново победи под ръководството на Де Роси

рома отново победи ръководството роси
08:32, 30.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Новият старши треньор Даниеле Де Роси спечели втора поредна победа начело на италианския футболен клуб Рома. "Вълците" се наложиха с 2:1 срещу Салернитана в мач от 22-ия кръг и се изкачиха на пето място в Серия А с 45 точки и една по-малко от Аталанта.

Де Роси пое треньорския пост от Жозе Моуриньо на 16 януари и четири дни по-късно Рома надви Верона.

Пауло Дибала даде преднина на столичани срещу Салернитана в 51-та минута от дузпа, след като Джулио Маджоре фаулира Джанлука Манчини в наказателното поле. Лоренцо Пелегрини удвои преднината на Рома четвърт час по-късно, когато защитата на Салернитана го остави непокрит на далечна греда и той се разписа след центриране на Рик Карсдорп.

Григорис Кастанос върна един гол за домакините с глава четири минути по-късно, но Салернитана загуби четвърти пореден мач и остана без победа срещу Рома от 1999 насам.

Руският опозиционер Кара-Мурза е преместен в единична килия в изправителна колония в град Омск