"Вълците" се наложиха с 2:0
Рома победи Наполи с 2:0 в двубой от 17-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Олимпико".
Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку бяха точни за "вълците". Неаполитанци завършиха мача със само девет футболисти. В 66-ата минута Матео Политано получи червен картон, а в 86-ата Виктор Осимен също пое към душовете преждевременно.
След този мач Рома е на шесто място в класирането на първенството с актив от 28 точки. Наполи се намира на седма позиция с 27 точки.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Канада и Швейцария в битка за върха в група "B", Босна и Херцеговина и Катар спорят за последния шанс
Хюн-мин Сон повежда Южна Корея към осминафиналите, Южна Африка е изправена пред мач на живот и смърт
ФИФА прави изключение за знамената на Саудитска Арабия и Ирак на световното първенство
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?