Росица Денчева отпадна в първия кръг на двойки на Уимбълдън при девойките

нов убедителен успех прати росица денчева осминафиналите уимбълдън девойките
Снимка: БФ Тенис
22:30, 11.07.2023

Росица Денчева отпадна в първия кръг на двойки при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Денчева и партньорката ѝ Аня Мърти от САЩ отстъпиха на старта пред поставените под номер 5 японки Сара Саито и Хаю Киношита с 4:6, 3:6. Срещата продължи 64 минути.

Българката и американката започнаха с пробив мача и поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване за 3:3 и впоследствие загубиха сета. Във втората част те отново започнаха по-добре, взеха аванс от 3:0, но японките спечелиха шест последователни гейма и ликуваха с победата в двубоя.

Росица Денчева продължава участието си на сингъл, където ще играе в третия кръг.

По-рано днес Йоана Константинова отпадна в първия кръг на двойки, а мачът на Ива Иванова в екип с полякинята Малвина Ровинска бе отложен за сряда.

Новак Джокович записа 33-ата поредна победа на Уимбълдън, чака Синер на полуфиналите