31-годишният баскетболист на Минесота Руди Гобер обяви, че е готов да играе за Франция на предстоящото Световно първенство за мъже. Шампионатът ще се проведе между 25 август и 10 септември в Япония, Индонезия и Филипините.
Преди няколко месеца Гобер коментира, че участието му не е сигурно, но със съобщение в социалните мрежи сега коментира, че ще бъде на разположение.
Французинът спечели пет медала от големи първенства с националния отбор на родината си, включително сребро от Евробаскет 2022.
Тимът на Франция попадна в група "Н" в Джакарта за Световното първенство в компанията на съставите на Канада, Латвия и Ливан.
В лагера на "петлите" все още очакват решението на друг играч от Националната баскетболна асоциация (НБА) Джоел Ембийд, но селекционерът Венсан Коле информира, че дори състезателят на Филаделфия да избере да представлява Франция, той няма да играе на шампионата тази есен. Ембийд има три паспорта - от Камерун, САЩ и Франция и може да избере представителния отбор на някоя от тези държави.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Грузинският баскетболист Торнике Шенгелия продължава кариерата си в тима на Дубай
Българка сред 40-те най-добри баскетболистки с участие на престижен камп на WNBA
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?