Държавната дума в Русия прие декларация, с която ъсожда инициативата за демонтиране на съветския паметник "Альоша" в Пловдив.
На откриването на пролетната сесия на Думата председателят Вячеслав Володим предупреди властите в Пловдив да не забравят за последствията в случай, че бъде премахнат паметника. "Никога няма да простим", казва Володин.
Миналата седмица общински съветници от "Демократи за силна България", част от групата на “ПП-ДБ”, внесоха предложение за преместването на Паметника на Съветската армия в Пловдив до края на годината. Руските депутати обявиха предложението за "предателство на общата ни победа" през Втората световна война.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите