С гол на Тами Ейбрахам Рома отстрани Витес от Лигата на конференциите

ейбрахам донесе победата рома торино
23:54, 17.03.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Реваншът от 1/8-финалите на Лигата на конференциите между Рома и Витес завърши при резултат 1:1. С общ резултат 2:1 "римските вълци" продължават в следващия етап на надпреварата. Максимилиан Витек даде аванс на тима си, но Тами Ейбрахам изравни.

През първата част нидерландците отправиха единствения точен удар, но така и не се стигна до гол.

След почивката гостите откриха резултата Максимилиан Витек отправи изстрел от границата на наказателното поле, който попадна във вратата на Руи Птрисио.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо не искаха да се стига до продължения. Браян Кристанте шутира опасно, но Йерун Хоувен спаси.

В последните секунди на редовното време домакините отбелязаха попадение, което ги изпрати сред 1/4-финалите. Рик Карсдорп отклони топката към Тами Ейбрахам, който оформи крайния резултат от непосредствена близост.

С този гол той излезе на върха в голмайсторската класация на надпреварата.