Самуил Донков се класира десети на 50 метра пистолет на световното първенство в Баку

самуил донков класира десети метра пистолет световното първенство баку
17:42, 25.08.2023
Чете се за: 01:00 мин.

Самуил Донков завърши на 10-о място на 50 метра пистолет за мъже на световното първенство по спортна стрелба в Баку, Азербайджан.

Българският състезател записа 548 точки в квалификациите. Кирил Киров, който на 10 метра пистолет в Баку спечели бронзов медал, събра сбор от 540 точки, което му отреди 20-а позиция.

Третият български представител Калоян Стаменов е 26-и с 525 точки.

Победител е китаецът Ю Си с 558 точки.

В отборното класиране на дисциплината тримата българи заеха шесто място с актив от 1613 точки.

Нургюл Салимова се прибра в България
Нови пет медала за България от Балканиадата по ориентиране в Босна и Херцеговина